1966 yılında Kıbrıs Türk Cemaati Ankara Bürosu, 1974 yılı itibarıyla Otonom Kıbrıs Türk Yönetimi Ankara Temsilciliği, 1975’te Kıbrıs Türk Federe Devleti Baş Temsilciliği, 1983 yılında Büyükelçilik olarak hizmet vermeye başlamıştır.

Temsilcilerimiz:

Ekrem Yeşilada Ekrem Yeşilada
Kıbrıs Türk Cemaati
Ankara Bürosu Müdürü
01.01.1966 – 20.06.1970
Rıza Vuruşkan Rıza Vuruşkan
Kıbrıs Türk Cemaati
Ankara Bürosu Müdürü
20.06.1970 – 13 Şubat 1975
Kıbrıs Türk Federe Devleti (K.T.F.D.)
Ankara Baş Temsilcisi
13 Şubat 1975 – 1975
Yavuz Konnolu Yavuz Konnolu
Kıbrıs Türk Federe Devleti
Ankara Baş Temsilcisi
1975 – 1978
Cemal Aşkın
Kıbrıs Türk Federe Devleti
Ankara Baş Temsilcisi
01.03.1978 – 15.08.1982

Büyükelçilerimiz:

Peker M. Turgut Peker M. Turgut
Kıbrıs Türk Federe Devleti
Ankara Baş Temsilcisi
15.08.1982 – 14.11.1983
Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti
Ankara Baş Temsilcisi
15.11.1983 – 16.04.1984
Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti
Ankara Büyükelçisi
17.04.1984 – 16.08.1987
Oğuz Ramadan Korhan Oğuz Ramadan Korhan
Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti
Ankara Büyükelçisi
10.09.1987 – 17.03.1994
Nazif Borman Nazif Borman
Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti
Ankara Büyükelçisi
02.05.1994 – 31.07.1999
Ahmet Zeki Bulunç Ahmet Zeki Bulunç
Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti
Ankara Büyükelçisi
1999 – 2004
Dr.Tamer Gazioğlu Dr.Tamer Gazioğlu
Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti
Ankara Büyükelçisi
2004 – 2008
Namık Korhan Namık Korhan
Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti
Ankara Büyükelçisi
2009 – 2010
Mustafa Lakadamyalı Mustafa Lakadamyalı
Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti
Ankara Büyükelçisi
2010 – 2014