Türkiye Cumhuriyeti Dışişleri Mensupları Eşleri Dayanışma Derneği (DMEDD) tarafından bu yıl düzenlenen geleneksel kermes 25 Kasım 2018, Pazar günü Ankara’da Sheraton Otel’de gerçekleştirildi. Büyükelçiliğimiz her yıl olduğu gibi bu yıl da, başta Büyükelçimizin Eşi Sayın Ebru Köprülü ve Büyükelçilik çalışanlarımızın gönüllü emeği ile ülkemiz üreticileri ve iş insanlarının cömert bağışları sayesinde çok başarılı bir satış performansı sergilemiş, kermesin en renkli, en büyük ve en çok ilgi gören standı Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti Büyükelçiliği standı olmuştur.

32 Büyükelçiliğin katıldığı kermeste standımızda hellim, macun, kahve, zeytinyağı ve peksemet gibi yöresel gıda ürünlerinin yanı sıra el işleri de satışa sunulmuş, yerli ve yabancı ziyaretçiler tarafından yoğun ilgi toplamıştır. Ayrıca Kermes kapsamında Hacettepe Üniversitesi Çocuk ve Gençlik Halk Dansları Topluluğu Kıbrıs Türk halk danslarını başarıyla sergileyerek büyük beğeni toplamıştır.

Başta eğitim kurumlarının ihtiyaçları olmak üzere, hayır amaçlı olarak kullanılacak bu bağışın toplanmasında ve ülkemiz ile üreticilerimizin temsil edilerek yöresel ürünlerimizin tanıtılmasında önemli bir rolü bulunan kermes için ürün bağışı yapan ve ürünlerin Ankara’ya getirilmesine yardımcı olan tüm üretici, şirket ve kurumlarımıza içtenlikle teşekkür ederiz.

ket